»Nedopustno je, da vlada spreminja davčno zakonodajo in slabša položaj normirancev v času energetske in vsesplošne draginje. Podjetja sedaj potrebujejo pomoč, da preživijo to krizo, ne pa dodatnih obremenitev.«
»Predstavljajte si, da bodo spremembe veljale za nazaj, torej retroaktivno.«
»Sistema normirancev ne ukinjamo, spremembe pa so nujne, kar se je pokazalo skozi javno obravnavo in dialog s socialnimi partnerji.«
»Zadeva se nanaša na fizične osebe z dejavnostjo – normirance, ki jim prispevke plačuje država (npr. samozaposleni v kulturi) ali na druge podjetnike normirance, ki so jim bili na podlagi protikoronskih ukrepov za obdobje marec–maj 2020 oproščeni prispevki za socialno varnost.«
»Verjamem, da je to, kar je bilo sprejeto včeraj – da se pri normirancih poviša meja, od katere bodo veljale davčne spremembe –, vendarle korak v pravo smer.«
»Postopek uvajanja davčnih sprememb mora biti dovolj dolg, da davčnim zavezancem omogoči dovolj časa za prilagoditev.«
»Država po eni strani priznava 80 odstotkov stroškov normirancem, kar se tiče pa pomoči, pa do nje niso upravičeni. Ocenjujemo, da 90 odstotkov v glasbeni industriji do te pomoči sploh ne bo prišlo.«
»Naj vlada raje razbremeni plače redno zaposlenih, da se bo davčna obravnava teh približala normirancem.«
»Tega si nikakor ne želimo.«
»Predvsem smo pričakovali, da se bodo prednostno obravnavala ključna vprašanja v gospodarstvu, torej razbremenitve, seveda najprej pri plačah zaposlenih, da bi s tem seveda zvišali neto izplačila. Pričakovanja so bila precej višja.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju